Питний режим під час занять спортом: як організувати правильний питний режим?

Здоровий спосіб життя – це запорука гарного самопочуття кожного дня, позитивних думок та звичайно ж гарного настрою. Правильний питний режим під час тренувань є важливим чинником ефективності спортивних вправ та їх позитивного впливу на весь організм.

pitevoj rezhim vo vremya trenirovki 1Як організувати правильний питний режим під час занять спортом – чи можна пити воду до тренування і безпосередньо після занять спортом? Відповіді на ці та інші питання, що стосуються питного режиму, ви зможете отримати у даній статті.

Питний режим – це грамотно і правильно організований процес споживання води на протязі всього дня. Вживання води під час тренувань та занять спортом відрізняється від питного режиму в цілому на протязі всього дня.

Важливо пам'ятати, що під час тренувань та занять спортом, організм піддається значним фізичним навантаженням, що підвищує загальну температуру організму і призводить до втрати води в результаті потовиділення. Тому, вкрай важливо поповнювати запаси рідини в організмі, організувавши правильний питний режим під час тренувань.

Правильний питний режим при заняттях спортом: вживання води до тренування

Підготовка організму до значних фізичних навантажень під час занять спортом дуже важлива для підтримки організму в тонусі. Цьому сприяє правильно організований питний режим, який важливий не тільки під час самих процедур, але також і до початку спортивних вправ.

Вживати питну воду необхідно до початку тренувань приблизно за 2 години, кількість води має становити приблизно третину літра. Також рекомендується випивати склянку води за 25 хв. до початку тренування.

Питний режим під час тренування: вживання питної води в процесі тренування

Правильний питний режим під час тренування дозволяє уникнути зневоднення організму, виникнення якого є серйозною загрозою для здоров'я людини. Основною ознакою зневоднення організму під час тренування є потемніння в очах, прискорене серцебиття та дихання, а також запаморочення. Організація правильного питного режиму дозволяє уникнути надмірної втрати води та виникнення зневоднення організму в процесі занять спортом.

Тому вживання води під час занять спортом - дуже важлива частина тренувань, про яку не варто забувати, а тим більше нехтувати. Під час занять спортом бажано пити трохи води маленькими ковтками приблизно кожні 15-20 хвилин. Але ні в якому разі не пийте занадто багато води в процесі самого тренування.

Організація правильного питного режиму під час занять спортом: вживання води після тренування

Правильний питний режим під час занять спортом передбачає вживання питної води після занять спортом – рекомендується пити приблизно 300 мл води. Важливо відзначити, що після закінчення тренувань ви можете пити стільки води, скільки забажаєте, і вищезгадані 300 мл – це всього лише необхідний мінімум для підтримання водного балансу в організмі.

Правильний питний режим під час тренування: важливі і корисні поради

pitevoj rezhim vo vremya trenirovki 2Підтримуючи здоровий спосіб життя та займаючись спортом, можна вживати не тільки питну воду, а також інші корисні для організму напою. Організувавши для себе правильний питний режим під час тренування, ви також можете пити свіжовичавлені соки, багаті вітамінами і клітковиною, воду з лимонним соком, а також спеціальні напої для спортсменів з електролітами.

Не варто вживати під час тренування алкогольними та енергетичними напоями, а також не зловживайте кавою, чаєм та іншими кофеїновмісними напоями, які рекомендується пити за півтори-дві години до тренувань, щоб уникнути надмірного навантаження на серце.

Слідуйте простим та корисним порадам, як організувати правильний питний режим під час тренування, про які ми вам розповіли для підтримки гарного самопочуття і бадьорості.

А також не забувайте про якість вживаної вами питної води під час тренування та обирайте тільки корисну воду, до прикладу, - питна вода «Шаянська джерельна» або вода з кремнієм «Шаянка», котрі можна замовити у нашому інтернет-магазині.

Скористайтеся сторінками контакти та зворотній зв`язок.