«Шаянська» мінеральна вода: лікувальні властивості мінеральної води «Шаянська»

Опис

Природні мінеральні води є дуже популярними та набувають все більшої цінності, особливо зараз, коли погіршується екологічна ситуація та якість продуктів харчування. Важливо вживати якісну мінеральну воду, що не піддається глибокому очищенню, зберегла природну структуру, а також оптимальний баланс мінералів.

«Шаянська» - це структурована мінеральна вода, яка очищена самою природою, видобувається та розливається у мальовничому куточку Закарпаття зі свердловини №242, що знаходиться безпосередньо на території санаторію «Шаян».

«Шаянська» - природна лікувально-столова гідрокарбонатна, натрієва, борна мінеральна вода Закарпаття. «Шаянська» мінеральна вода має малий рівень мінералізації 2,5-5,0 г/л. Властивості мінеральної води «Шаянська» близькі до властивостей мінеральних вод «Боржомі» та «Віші Селестон».

Корисні властивості мінеральної води «Шаянська» обумовлені вмістом гідрокарбонатів, хлоридів, сульфатів натрію та магнію, кальцію, цинку та кремнієвої кислоти. Завдяки невеликому вмісту хлоридів, вода «Шаянська» не має солоного присмаку і є однією із кращих мінеральних вод Закарпаття.

«Шаянська» - хороший антацид, сприяє нейтралізації вільної соляної кислоти в шлунку, розчиненню слизу, нормалізує роботу шлунку та кишечника. Властивості мінеральної води «Шаянська» сприяють виведенню токсинів, лікуванню інфекційних захворювань та цукрового діабету.

Метакремнієва кислота, яка входить до складу мінеральної води, сприяє засвоєнню в організмі людини понад 70 мікроелементів, що запобігає старінню. Властивості мінеральної води «Шаянська» сприяють як лікуванню, так і профілактиці багатьох захворювань. Розливається мінеральна вода «Шаянська» у ПЕТ пляшки 1,5 л, 0,5 л та скляні пляшки 0,5 л.

Хімічні властивості

Хімічні властивості мінеральної води «Шаянська»

СкладКонцентрація іонів мг/дм3Вплив на організм
Гідрокарбонати НСО3- 1500-3000 Покращують процес травлення, регулюють функції шлунково-кишкового тракту
Хлориди CI- 120-350 Регулюють окисно-відновний баланс і водно-сольовий обмін в організмі, необхідні для утворення шлункового соку
Сульфати SO42- <150 Забезпечують нормальний синтез інсуліну, структуру і функцію з'єднувальної тканини, збереження нормальної структури суглобових поверхонь, очищують печінку, прискорюють процес травлення, впливають на ріст нігтів та волосся
Кальцій Ca2+ 80-190 Зміцнює кістки та зуби, поліпшує згортання крові, має протизапальну і антигістамінну дію
Магній Mg2+ <100 Активізує обмін речовин, зміцнює м'язову тканину, захищає нервову систему, протидіє інфаркту міокарда
Натрий + Калий Na++K+ 500-1300 Важливі елементи у водно-сольовому обміні організму, беруть участь у регулюванні нервової та м'язової діяльності, регулює кров'яний тиск
Специфічні компоненти:
Кремнієва кислота H2SiO3 50-100 мг/дм3 Наявність кремнію зумовлює гальмування порушення моторики кишечника

Мінералізація: 2,5-5,0 г/л

Особливістю хімічного складу вуглекислої слабомінералізованої кремнієвої гідрокарбонатно-натрієвої мінеральної води «Шаянська», є комплекс гідрокарбонатів та кремнієвої кислоти, що наближає її склад до мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії.

Лікувальні властивості

Показання для лікувального використання:

  • хронічні гастрити із нормальною та підвищеною секреторною функцією шлунка;
  • не ускладнена виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • хвороби прооперованого шлунка, у зв'язку з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • хронічні коліти та ентероколіти;
  • хронічні захворювання печінки та жовчовивідних шляхів, гепатити;
  • дискінезія жовчних шляхів, холецистити, ангіохоліти різної етіології без властивості до частих загострень, постхолецистектомічний синдром;
  • хронічні панкреатити;
  • хвороби обміну речовин: цукровий діабет, ожиріння, подагра, сечокислий діатез, оксалурія, фосфатурія.

Механізм дії

Гідрокарбонатно-натрієва вуглекисла мінеральна вода благотворно впливає на органи травлення, особливо на шлунок та печінку, серцево-судинну систему. У зв'язку із достатнім вмістом гідрокарбонатів (відповідає 0,3% розчину питної соди), «Шаянська» мінеральна вода належить до так званих рідкісних антацидів, які нейтралізують підвищену кислотність шлунку. Вона розчиняє слиз, нормалізує відтік жовчі та панкреатичного секрету, секреції ферментів підшлункової залози.

Як і всі мінеральні води з мінералізацією від 2 до 5 г/л, є гіпотонічним розчином, тому що його осмотична концентрація в 2-2,5 рази менше такої у плазмі, тому має виражену холеритичну та діуретичну дію.
«Шаянська» - це структурована вода, яка насичує організм дуже цінними мікроелементами: кальцієм, магнієм, метакремнієвою кислотою.

Кальцій - це практично «людський клей», який скріплює весь наш організм. Кальцій біохімічно високоактивний. Кальцій формує кістки, регулює збудження нервової системи, нормалізує скорочення поперечно-смугастих м'язів, з яких складається наше серце та м'язовий «корсет».

Кремній необхідний для сполучної тканини, є стимулятором її зростання, він міститься у щитовидній залозі, надниркових залозах, гіпофізі, волоссі. Найвища концентрація його виявлена в сухожиллях, райдужці і рогівці очей. Кремній також входить до складу колагенових волокон, відіграє важливу роль у зрощенні кісток при переломах, перешкоджає розвитку атеросклерозу.

Сполуки кремнію структурують воду. Кремнієві кислоти мають здатність деполімеризувати і надають воді антиоксидантні властивості, така вода гасить вільні радикали та перешкоджає старінню і хворобам людини.

Протипоказання, побічні дії:

Загострення всіх захворювань шлунково-кишкового тракту, кровотечі, діарея, порушення прохідності жовчовивідних і сечовивідних шляхів.

Збільшення співвідношення натрію до калію у воді може мати побічні дії при питному вживанні для станів з порушеннями обміну натрію.

Дозування:

Мінеральна вода при захворюваннях шлунка, які супроводжуються підвищеною кислотністю, призначаються за аналогією з антацидними препаратами - до 1 літра на добу, по 150-200 мл за прийом, негазована, переважно через годину після їжі, на ніч. При інших захворюваннях, як у дорослих, так і у дітей, дозування призначається лікарем.

Скористайтеся сторінками контакти та зворотній зв`язок.