Вода «Драгівська»: корисні властивості мінеральної води «Драгівська»

Опис

Мінеральна вода «Драгівська» - це природний дар, унікальні цілющі властивості якого відомі протягом століть. У мальовничому куточку Закарпаття неподалік від санаторію «Шаян» та заповідника «Долина нарцисів» із Драгівського родовища, свердловини № 9-М видобувається мінеральна вода «Драгівська».

«Драгівська» - природна лікувально-столова хлоридно-гідрокарбонатна, натрієва, борна мінеральна вода. Природні властивості мінеральної води «Драгівська» обумовлені збалансованим співвідношенням гідрокарбонатів та хлоридів майже 1: 1, що робить її подібною до плазми крові. Також «Драгівська» містить біологічно активні концентрації йоду (1,0-1,5 мг/л) та брому (6 мг/л), що дозволяє використовувати її у програмах оздоровлення вагітних жінок та дорослих в ендемічних та індустріальних регіонах України.

Забезпечити добову потребу йоду в організмі здатні 200-300 мл лікувально-столової мінеральної води «Драгівська». Завдяки цьому «Драгівська» є відмінним способом профілактики йододефіциту. Цілющі властивості мінеральної води «Драгівська» обумовлені вмістом у ній ортоборної кислоти, яка сприяє зміцненню колагенових волокон у хрящовій та кістковій тканинах.

Властивості мінеральної води «Драгівська» сприяють нормалізації водно-сольового балансу, поліпшенню процесів травлення, виведенню токсинів та загальному зміцненню організму. Мінеральна вода «Драгівська» має середній рівень мінералізації 4,0-7,1 г/л та розливається у ПЕТ пляшки 1,5 л, 0,5 л та скляну пляшку 0,5 л.

Хімічні властивості

Хімічні властивості лікувально-столової мінеральної води «Драгівська»

СкладКонцентрація іонів мг/дм3Вплив на організм
Гідрокарбонати НСО3- 1800-2300 Покращують процес травлення, регулюють функцію шлунково-кишкового тракту
Хлориди CI- 800-1700 Регулюють окислювально-відновний баланс та водно-сольовий обмін в організмі, необхідні для утворення шлункового соку
Сульфати SO42- <40 Забезпечують нормальний синтез інсуліну, структуру та функцію сполучної тканини, Збереження нормальної структури суглобових поверхонь, очищують печінку, прискорюють процес травлення, впливають на ріст нігтів та волосся
Кальцій Ca2+ 100-150 Зміцнює кістки та зуби, поліпшує згортання крові, має протизапальну та антигістамінну дію
Магній Mg2+ <40 Активізує обмін речовин, зміцнює м'язову тканину, захищає нервову систему, перешкоджає інфаркт міокарда
Натрий + Калий Na++K+ 1000-2000 Важливі елементи у воднево-сольовому обміні організму, беруть участь у регулюванні нервової та м'язової діяльності, регулюють кров'яний тиск.
Специфічні компоненти:
Йод I- < 1,59 Йодована вода «Драгівська» має хімічний склад, який збалансований самою природою таким чином, що біологічно активні мінерали, які містяться у мінеральній воді, роблять на організм людини цілющу дію. Саме тому цю воду з її особливою структурою та цілющими властивостями можна назвати «живою водою». «Драгівська» відноситься до вод типу «Єсентуки» № 17.
Борна кислота H3BO3 80-300 Позитивно впливає на репаративні процеси у слизовій шлунково-кишкового тракту та жировий обмін

Загальна мінералізація: 4,0 - 7,1 г/дм3.

Особливістю хімічного складу вуглекислої слабомінералізованої кремнієвої гідрокарбонатно-натрієвої мінеральної води «Шаянська», є комплекс гідрокарбонатів та кремнієвої кислоти, що наближає її склад до мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії.

Лікувальні властивості

Головна перевага хлоридно-гідрокарбонатної борної мінеральної води «Драгівська» полягає у її хімічному складі: він практично ідентичний до складу нашої крові. Ця вода корисна всім без винятку, але особливо громадянам, у яких проблеми із кишечником, шлунком, жовчними шляхами та нирками.

Проблема дефіциту йоду в організмі - одна із найстаріших у світі. Мінеральні води Закарпаття допомагають вирішити цю проблему. Практично все населення України страждає від дефіциту йоду, офіційно зареєстровано 15 млн. хворих на щитовидну залозу. Мінімальна добова норма споживання йоду становить 200 мкг, а із продуктами харчування людина отримує близько 50 мкг йоду, і відповідно до цього, дефіцит йоду спостерігається практично по всій території України.

Показання для лікувального використання:

 • хронічні гастрити із нормальною та підвищеною секреторною функцією шлунку;
 • хвороби прооперованого шлунку у зв'язку із виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки;
 • хронічні коліти та ентероколіти;
 • хронічні захворювання печінки та жовчовивідних шляхів, гепатити, дискінезія жовчних шляхів, холецистити, енгіохоліти різної етіології без схильності до частих загострень, постхолецистектомічний синдром;
 • хвороби обміну речовин: цукровий діабет, ожиріння, подагра, сечокислий діатез, оксалурія, фосфатурія;
 • хронічні захворювання нирок та сечовивідних шляхів;
 • залізодефіцитна анемія.

Мінеральна вода «Драгівська» містить у своєму складі такий унікальний елемент, як літій, який присутній у цій унікальній воді у досить великій кількості - 1,3-1,7 мг/л. Наприклад, у морській воді літію приблизно 0,07 мг/л, а оцтовокислий літій слугує засобом для розчинення сечової кислоти, що виділяється в організмі людини при подагрі та деяких інших хворобах нирок (сечокам'яна хвороба).

Гідрокарбонати благотворно впливають на вуглеводний та білковий обміни, мають протизапальну дію, знижують кислотність шлунку та сприяють нормалізації роботи кишечника. Крім того, вони покращують засвоєння макро- та мікрокомпонентів та виводять токсини.

Хлориди, яких у мінеральній воді «Драгівська» близько 46%, навпаки, мають стимулюючу дію відносно шлунково-кишкового тракту. Вони підвищують секреторну функцію шлунку, зміцнюють підшлункову залозу, виступають у якості грамотного регулювальника, який контролює процес травлення.

Сульфати мають жовчогінний та послаблюючий ефект, зменшують застій жовчі, приводять до норми роботу печінки. Цю воду лікарі призначають при хворобах серця, печінки та жовчовивідних шляхів, після видалення жовчного міхура, при ожирінні та діабеті.

Магній активує багато ферментів та нормалізує функціональну активність печінки.

Кальцій – важливий елемент, який входить до складу мінеральної води «Драгівська». Коли в організмі не вистачає кальцію, він починає сам забирати кальцій із кісток, у зв'язку з цим відбувається ослаблення скелета, і тоді інші сенсори організму починають  реагувати.
Кальцій мінеральної води «Драгівська» сприяє відновленню його дефіциту в організмі, має безпосереднє відношення до системи згортання крові, активізує ферменти системи тонкої кишки - особливо амінолітичну активність, має антисептичну, протизапальну, протиалергічну дію, знижує загрозу серцево-судинних захворювань.

Рекомендації щодо застосування:

 • для профілактики дефіциту йоду та профілактики розвитку зоба, нормалізації функцій щитовидної залози;
 • для підвищення резистентності організму до простудних захворювань дорослим та дітям рекомендовано пити воду «Драгівська» під час їжі;
 • для зниження ваги;
 • для виведення з організму надмірного холестерину, токсичних металів та радіонуклідів;
 • для нормалізації діяльності кишечника: вживати у проміжках між прийомами їжі.

Корисні властивості:

 • володіє відмінним смаком;
 • ідеальна для щоденного вживання;
 • мінеральний склад гармонійно збалансований природою;
 • містить природний йод;
 • низький вміст солей;
 • сприяє профілактиці захворювань щитовидної залози та карієсу;

Вода «Драгівська» є продуктом високої якості, тому ми рекомендуємо її для здорового щоденного вживання в офісі та вдома, дорослими та дітьми.

Скористайтеся сторінками контакти та зворотній зв`язок.